در جلسه ای که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان ، علی رستمیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس بهمنی فرماندار دلفان برگزار شد ، مهندس رضایی با اشاره به جهش ۹ درصدی اجرای طرح هادی در شهرستان دلفان از بهرمندی ۲۱۹ روستای این شهرستان در بحث تهیه طرح هادی روستایی خبر داد.

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به پتانسیل‌های موجود و ظرفیت‌های بالا در استان لرستان ، به ویژه در شهرستان دلفان ، افزود : درصد بهرمندی شهرستان دلفان از اجرای طرح هادی در ابتدای سال ۹۶ بمیزان ۲۳ درصد بوده است افزود : به لطف پروردگار توانسته‌ایم بهرمندی شهرستان دلفان از اجرای طرح هادی را به ۳۲ درصد افزایش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح منظومه روستایی افزود : در کل کشور تعداد۴۳ طرح منظومه روستایی تهیه شده است که ۲ طرح آن متعلق به استان لرستان می‌باشد و طبق برنامه ریزی انجام شده سومین طرح منظومه روستایی در استان لرستان در بخش کاکاوند شهرستان دلفان تهیه خواهد شد.

رضایی با اشاره به ارائه خدمات فنی بنیاد مسکن در خصوص صدور سند روستایی گفت : به لطف زحمات همکاران تاکنون تعداد ۸۰ هزار جلد سند روستایی در سطح استان صادر گردیده است که تعداد ۱۰ هزار و دویست جلد سند آن مربوط به شهرستان دلفان بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به زلزله خیز بودن کشور بر اهمیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید نموده و افزود: از تعداد ۲۱ هزار واحد روستایی شهرستان دلفان در ۱۱ سال گذشته حدود ۱۳ هزار واحد آن مقاوم سازی شده است و از ابتدای سال ۹۶ تاکنون مبلغی معادل ۶۵۰ میلیارد ریال بابت مقاوم سازی ۲۵۰۰ واحد مسکونی بصورت مستقیم تسهیلات بهسازی با سود ۵ درصد و دوران باز پرداخت ۱۵ ساله پرداخت شده و این در نوع خود کم نظیر است و تنها در بخش مسکن به اندازه اعتبارات عمرانی کل شهرستان تسهیلات پرداخت و الحمدالله جذب شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان افزود در دو سال گذشته بیش ۲۰۰ هزار متر مربع آسفالت در سطح روستاهای دلفان پخش شده است این در حالیست که در ۳۸ سال قبل تنها ۱۸۵ هزار متر مربع آسفالت داشتیم!

در ادامه فرماندار دلفان با تشکر از مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در خصوص پیگیری و اجرای موفق طرح هادی در سطح روستاهای این شهرستان ، بر ضرورت اطلاع رسانی به عموم در خصوص فعالیت‌ها و خدمات ارزنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان تاکید نمودند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری