شهرستان دلفان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان و طبیعتی زیبا است، آب‌وهوایی سرد و کوهستانی  و وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیبا، این شهرستان را به یکی از شهرستان‌های پربازدید در ایام نوروز برای گردشگران تبدیل کرده است.

این شهرستان با وسعت ۲۷۰۰ کیلومترمربع در میان کوه‌های سر به فلک کشیده «مهراب و گرین» در رشته‌کوه‌های زاگرس واقع‌شده که ده‌ها چشمه، رودخانه و آبشار زیبا از این منطقه سرچشمه می‌گیرند.

شهرستان دلفان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی ازجمله دامنه‌های سرسبز و کوه‌های سر به فلک کشیده گرین، چغادزدان، سرکشتی و بزکن، رودخانه‌های خروشان گیزه رود، رضا ویس و بادآور، دشت‌های سرسبز خاوه و چواری، سراب‌های نیاز، دولیسگان، قمش، کل خانی، تیمور و پیر دوستی و جنگل‌های سرسبز جنوب غرب دلفان است.

چشمه‌ای برای درمان بیماری‌ها

وجود ک‍و‌ه‍س‍ت‍‍ان های‌ س‍رس‍ب‍ز، چ‍ش‍م‍ه‌ ‌ساره‍‍ا‌ی‌ طب‍ی‍‍ع‍‍ی‌ و پ‍ر‌آب، گ‍ون‍ه‌ه‍‍ا‌ی‌ گ‍ی‍‍ا‌ه‍‍ی‌ متنوع، چشم‌اندازها و جلوه هایی جذاب و کم نظیری به این شهرستان بخشیده است.

یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان که همواره در فصول گردشگری گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند چشمه آبگرم یا چشمه شفا است که مردم منطقه به سبب وجود برخی ترکیبات از این چشمه برای درمان برخی از بیماری‌های پوستی استفاده می‌کنند.

چشمه جوشان وطبیعی آب گرم در منطقه‌ای سرسبز با چشم‌انداز زیبای رشته‌کوه زاگرس چشمان هر بیننده‌ای را خیره می‌کند، این چشمه زیبا در ۶۰ کیلومتری غرب شهر نورآباد بین ۲ رشته‌کوه «گله» و «سفیدکوه» در محل تلاقی ۳ رودخانه گاماسیاب، گیزه رود و سیمره، قرار دارد.

جاذبه گردشگری سلامت

چشمه آبگرم شهرستان دلفان در استان لرستان به عنوان جاذبه گردشگری سلامت و درمان، همچون نگینی زیبا در دامنه‌های رشته‌کوه زاگرس می‌درخشد.

این گوهر کم‌نظیر از دامنه «کوه گله» با آبدهی ۳۰ لیتر در ثانیه و دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد از اعماق زمین می‌جوشد و توسط اهالی منطقه یک حوضچه کوچک سیمانی برای آن ایجاد شده که با داشتن مواد معدنی وخواص طبی، التیام آور دردهای مزمن است و سالانه گردشگران بی‌شماری را از سراسر استان و کشور به خود جذب می‌کند.

این چشمه با غلظتی بیش از ۷۰۰ میلی‌گرم در لیتر و ترکیبات سولفات کلسیم، گوگرد، سولفور، دی کربنات منیزیم در درمان بیماری‌های مفصلی عفونی و امراض جلدی اثربخش است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری