اما رسانه باید برای نیل به این هدف چارچوب های حرفه ای اش را حفظ کند.

کنشِ واقع بینانه، متناسب با حقایق اجتماعی، تخصص محور و اخلاق مدارانه از جمله خصایصی است که می تواند رسانه را به عنوان یک عنصر قدرتمند در عمل به رسالت حقیقی اش که همان عمل به نفع اجتماع نه خواسته ها و اغراض نا معقول حزبی، جناحی ، باندی و گروهی است در آورده و جامعه را در نیل به هدف گذاری هایش در مسیر رشد و توسعه کمک کند.

متاسفانه با نگاهی به فضای رسانه ای شهرستان دلفان مخصوصا کانال های قارچ گونه فضای مجازی می شود استنباط کرد که این فضا یک فضای تخصص محور و صادق نبوده و افرادی با کمترین تخصص در این فضا فقط و فقط به نفع گروهِ خود یا خودِ منفعت طلبشان ایفای نقش و قلم فرسایی می کنند و کوچکترین نگاهی به منافع جمعی و مصالح اجتماعی ندارند.

یکی از موارد این کنشِ نا صواب و سُخره محور رسانه ای که متاسفانه به دنبال اِغفال اذهان عمومیست جار و جنجال هایی بود که برخی از این کانال ها پس از تهدید وزیر اقتصاد توسط نماینده شهرستان پیرو پیگیری مطالبات سپرده گذاران موسسه آرمان به راه انداختند.
کانالی که قبلا تذکر نماینده دلفان و سلسله را به وزیر اقتصاد در این خصوص نادیده می گرفت و با به رُخ کشاندن تذکرات سایر نمایندگان استات به حالتی تمسخر آمیز تیتر می زد که” پس نماینده ما کو؟” امروز پس از این حرکت مثبت نماینده طوری دیگر جبهه گیری کرد و سعی بر بی ارزش و یا حتی دروغین نشان دادن این حرکت داشت. گویا این کانال ماموریت دارد به هر نحو ممکن در برابر همه اقدامات مثبت و منفی نماینده از خود عکس العمل نشان دهد، اقدامات منفی را بزرگ نمایی و اقدامات مثبت را کوچک و بی ارزش قلمداد کند.

قطعا روح حاکم بر این قلم فرسایی رسانه ای و فکر خوابیده در پس این عملکرد رسانه ای نمی تواند به نفع مردم و به نیت خیرخواهانه باشد و صد البته چنین عملکرد ناصوابی در اصل دهن کجی به اذهان عمومیست که ناظر بر عملکرد رسانه ای همه ما در شهرستان هستند.

انتظار می رفت پس از تهدید وزیر اقتصاد توسط نماینده شهرمان، بغض ها و کینه ها و اغراض خودخواهانه را کنار بگذاریم و این اقدام مثبت به نفع مردم را به احترام سپرده گذاران همشهری امان در موسسه آرمان را ارج نهیم.

خوب است که ما فعالان عرصه رسانه ای با شاهد قراردادن خدا و افکار عمومی بر عملکردها و جبهه گیری هایمان، خوبی ها و بدی ها را هر دو در نظر گرفته و همه را ببینیم. جایی که نیاز به تمجید دارد تمجید، جایی که نیاز به نقد داریم نقد و جایی که حب و بغض شخصی امان مانع از بیان حقایق است حداقل سکوت کنیم.

ارسالی : شهروند خبرنگار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری