وی بیان کرد: در سال جاری ۹هزار و ۸۲۸ دانش آموز آموزش های کمک های اولیه را در قالب طرح دادرس که توسط جمعیت هلال احمر استان و با همکاری آموزش و پرورش برگزار می شود سپری کردند.

جمشیدی بیان کرد: در طرح دادرس دانش آموزان پایه هشتم که از قبل ساماندهی می شوند در کلاس کمک های اولیه حضور می یابند تا آموزش های پناهگیری و خروج ایمن- ارزیابی و کنترل علائم حیاتی- احیای قلبی ریوی- خونریزی- پانسمان و بانداژ شکستگی ها و آتل بندی و حمل مصدوم اطفای حریق و نحوه اسکان اضطراری را فرا می‌گیرند.

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان تصریح کرد: از دیگر مراحل طرح دادرس برگزاری المپیاد در سطح شهرستانی استانی و کشوری است که هم اکنون در بیشتر شهرهای استان مرحله شهرستانی آن انجام شده و در ابتدای سال آینده مرحله استانی آن نیز برگزار می‌شود و تیم منتخب استان به المپیاد کشوری آماده اعزام می‌شود.

وی افزود: تلاش می شود در هر دوره کلاس های بازآموزی برای دانش آموزان منتخب برگزار شود تا بتوانیم سطح کمی و کیفی المپیادها را نیز افزایش دهیم.

جمشیدی گفت: طرح دادرس با تفاهم نامه صورت گرفته بین جمعیت هلال احمر کشور و وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود که امیدواریم والدین نیز در بحث فراگیری آموزش کمک های اولیه برای دانش آموزان شان همکاری لازم را با مدارس و جمعیت هلال احمر در ادامه مراحل و سال های آتی داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری