بسم الله الرحمن الرحیم

🔵  شهرستان دلفان با داشتن بیش از ۴۰۰ روستای دارای سکونت ،  بالاترین آمار تعداد روستا در سطح کشور را دارد که شغل غالب این روستانشینان محترم ، کشاورزی و دامداری می باشد .

شهر نورآباد که مرکزیت ادارای – تجاری دلفان را داراست ، فاقد زیرساخت های کافی برای ارائه خدمات لازم به کشاورزان و دامدارن عزیز می باشد و فضاها و امکاناتی همچون : پایانه های مسافربری ، کاروانسراهای نگهداری و فروش دام ، بازار متمرکز برای ارائه محصولات لبنی و … وجود ندارد .

🔷 صنف محترم خریداران گندم و نخود و سایر غلّات نیز فاقد محل مناسب ، برای ارائه خدمات به کشاورزان هستند و  عمدتاً در ابتدای خیابان شهید مدرس از طرف میدان امام (ره) حضور داشته و مشغول فعالیت هستند .

⭕️ با عنایت به یکطرفه بودن خیابانهای حضرت امام(ره) و شهید رجایی ، تمام ترافیک بلوار شهید بهشتی به سمت خیابان شهید مدرس ، یعنی محل استقرار صنف محترم خریداران غلات هدایت می شود و علاوه بر آن ، ترافیک خیابان شهید مدرس از سمت اداره جهاد کشاورزی و سه راهی ولیعصر (عج) نیز در این نقطه ، به ترافیک ورودی خیابان شهید مدرس افزوده می شود .

♦️ وسائط نقلیه ای مانند خاور ، نیسان بار و وانت بار که برای حمل غلات و حبوبات در این نقطه تجمّع می نمایند ، ضمن پارک در دو طرف این خیابان ، دو خط از چهار خط عبور خیابان را تصرف می نمایند و در هنگام بارگیری و دور زدن نیز ، موجب ایجاد وقفه و سکته ترافیکی می گردند .

◀️ بدلیل جایگاه شغل شریف کشاورزی برای عموم همشهریان ، اهمیت نقش خریداران غلات در تامین نقدینگی برای کشاورزان عزیز و خریدن محصولات کشاورزان بر کسی پوشیده نیست ، اما وضعیت موجود نیز ، زیبنده زندگی شهری و نظم اجتماعی نمی باشد .

🔴 برای حل این معضل بصورت ریشه ای و کارشناسی و تامین منافع همه همشهریان گرامی ، دو پیشنهاد ذیل می تواند در این زمینه راهگشا باشد :

۱ – انتقال مغازه ها و محل فعالیت صنف خریداران محصولات کشاورزی به خیابانی از خیابان های مناسب حاشیه شهر که فعالیت تجاری و اقتصادی این عزیزان ، مخلّ سایر فعالیت های روزمره مردم نباشد و خود این عزیزان نیز راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند .

۲ – ساماندهی وسائط نقلیه باری بوسیله تاسیس آژانس مرکزی که رانندگان دارای وسیله نقلیه باری را ، پذیرش نماید و ضمن نوبت دهی عادلانه به آنها ، به محض اخذ درخواست و سفارش از خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی برای ماشین باری ، مطابق نوبت و با تعرفه مصوب ، وسیله نقلیه مورد نظر را برای مشتری ارسال کنند .

به این ترتیب لازم نیست رانندگان وسائط نقلیه باری و ماشین هایشان دائماً در خیابان ، منتظر مشتری بمانند بلکه بوسیله متصدی آژانس از وجود سفارش مشتری آگاه می شوند و از منازلشان به سمت آدرس مشتری می روند .

✅ امید است در جلسه آتی شورای ترافیک یا کمیسیون حمل و نقل ، این موضوع در دستور کار قرار گیرد و با همکاری همه جانبه مسئولین ، رانندگان ، مغازه داران و مردم ، این مشکل به نحو احسن مرتفع شود ان شاءالله .

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

افشین صفری ، ششم آبان ماه نود و شش

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری