جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان با حضور کلیه اعضا و مدیر آموزش وپرورش به ریاست معاون برنامه ریزی فرماندار در محل سالن جلسات فرمانداری دلفان تشکیل گردید . 🔹به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان دلفان :دراین جلسه معاون فرماندار شهرستان دلفان ضمن تقدیراز تلاش های مسئولان آموزش وپرورش و سوادآموزی شهرستان دلفان وتبریک هفته سوادآموزی گفت، بعد از گذشت ۴ دهه ازعمرپربرکت انقلاب آمار بیسوادی شایسته و برازنده نام این شهرستان نمی باشد.

🔶شاپور عیسی زاده بیان کرد: دلفان علی رغم پیشرفت خوبی که در بخش سوادآموزی داشته، اما از نظر نرخ سوادآموزی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله که گروه هدف است از میانگین کشوری پایین‌تر بوده و این نیازمند تلاش و کار بیشتری در این زمینه می‌باشد

🔸 وی تصریح کرد :برای ریشه کنی بیسوادی در دلفان همه باید عزمی راسخ داشته باشیم و همه دستگاه ها وادارات شهرستان در شناسایی افرادبیسواد تلاش کنند .

🔹مدیرآموزش وپرورش نیز دراین جلسه ضمن تقدیر از حضور اعضا و تبریک هفته سوادآموزی به چالش های پیش روی شهرستان در حوزه ی سواد آموزی اشاره کرد و گفت :امارهای دقیقی از بیسوادان روستایی جهت برنامه ریزی درست ومناسب در دست نیست و مهاجرت به شهرستان وعدم آمار دراین زمینه باعث ایجاد این مشکل شده است.

♦️علی تیموری افزود:جامعه هدف بیسوادی در شهرستان دلفان بین ۱۰ تا چهل و نه سال می باشد که حدود ۱۱ هزارو دویست نفر را شامل می شود.

🔹تیموری ادامه داد: در شهرستان دلفان حدود ۳۰۰ نفر به عنوان آموزش دهنده در اداره نهضت سواد آموزی مشغول هستند و دورترین روستاها را هم پوشش می دهند.

🔸وی بر ضرورت آموزش های تکمیلی جهت عدم بازگشت سوادآموزان به بی سواد تاکیدکردوگفت: کار سوادآموزی در مسیر پیشرفت قرارگرفته ولی هنوز تا رسیدن به پیشرفت صددرصدی فاصله داریم که امیدواریم با برنامه ریزی و اجرای مصوبات به هدف اصلی نزدیک شویم.

🔹مدیرآموزش وپرورش شهرستان دلفان تصریح کرد: برخلاف دیدی که در گذشته به نهضت وجود داشت هم اکنون نهضت سوادآموزی توانسته با تلاش و برنامه ریزی مناسب به آمار واقعی خود نزدیک شود ومردم نگاه مثبتی به آن دارند

♦️تیموری گفت:تلاش مجموعه آموزش وپرورش براین است تا در شهرستان دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشته باشیم و در همین راستا با کمک خیرین از طریق تاسیس مدارس شبانه روزی موفق عمل کرده ایم. ⬅️رئیس اداره سواد آموزی شهرستان دلفان هم در این جلسه ضمن ارائه آمار و فعالیت های صورت گرفته در این شهرستان گفت : آمار بی سوادان و کم سوادان شهرستان را احصا و با همکاری و مساعدت سایر ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به ریشه کنی بیسوادی اقدام شود. ولی اله مولایی با اشاره به موفقیت های اداره سواد آموزی دلفان گفت:اداره سواد آموزی در طول ۲سال اخیر درخیلی از شاخص ها در استان موفق تراز سایرشهرستانها عمل کرده و این موفقیت ها باعث شد تا این اداره از طرف وزارت موردتجلیل قراربگیرد و این مرهون تلاش و برنامه ریزی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان وسایرهمکاران می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدلفان چاودلفان چاودلفان چاودلفان چاوپوسته وردپرسمیلاد اصغری